Bizi Takip Edin!
WHATSAPP DESTEK HATTI

YÜZ DOLGUSU

Estetik dolgu uygulaması genellikle yüz bölgesine yapılan, zamanla oluşan kırışıklık ve hacim kayıplarının giderilmesi için yapılan bir estetik müdahaledir. İlerleyen yaşın etkisi ve genetik özellikler, çevresel faktörlere birlikte cilt altındaki elastin ve kolajen miktarı azalması sonucu cilt giderek sıkılığın, hacmini kaybetmeye başlar. Ciltte oluşan bu çizgiler, kırışıklıklar, yaşla beraber oluşmaya başlayan yüzdeki hacim kaybı dolgu uygulamaları ile giderilmeye çalışılır. Dolgu malzemeleri hızlı bir şekilde kırışıklıkların kaybolmasını, ciltte oluşan hacim kaybının giderilmesini ve ufak çizgilerin yerini pürüzsüz bir cilde bırakmasını sağlar.

Yüz Dolgusu Hangi Bölgelere Uygulanır?

  • Burun kanatlarından dudak kenarlarına doğru uzanan çizgiler (Nazolabial çizgiler)
  • Burun ve ağız arasındaki çizgiler (Philtral çizgiler)
  • Dudak etrafındaki çizgiler
  • Alındaki çizgiler
  • Derin yara ve akne izleri
  • Yanak ve elmacık kemiği
  • Kaş arasındaki derin çizgi
  • Dudak kalınlaştırma

Estetik Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle estetik dolgu uygulaması mutlaka bu konuda deneyimli bir hekim tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde abartılı ve doğal gözükmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Uygulama öncesi hastanın ayrıntılı bir muayenesi yapılır. Dolgu yapılması gereken alanlar, dolgu cinsi ve miktarı belirlenir. Uygulama bölgesi önce dezenfekte edilir. Sonrasında ağrıyı azaltmak için anestezik kremler kullanılır. Dolgu maddesi uygulama alanına ince iğnelerle enjekte edilir. Basit ve acısız bir işlemdir. Yaklaşık bölgesine göre değişmekle beraber 10 ile 30 dakika arası sürmektedir. İşlem sonrasında hasta sosyal hayatına devam edebilir.

Estetik Dolgu Ne Kadar Kalıcıdır?

Kişiye ve kullanılan malzemeye göre değişmekle beraber ortalama 6 ay olarak tahmini bir süre verilebilir. Dolgunun kalıcılık zamanı bittiğinde cilt eski haline döner.

Dudak Dolgusu Uygulaması

Dudak Dolgusu uygulaması da üstte anlattığımız yüz dolgu uygulamaları ile benzer özellikler taşıyan, dudaklara hacim vermek ve dudak çizgilerini istenilen ölçülere getirmek için uyguladığımız bir işlemdir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam