Bizi Takip Edin!
WHATSAPP DESTEK HATTI

KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ

Kırışıklık Giderme

Yaşlanma, stres, güneş etkileri, sigara, hava kirliliği, menopoz gibi daha pek çok faktör ne yazık ki ciltteki kırışıklıkları arttırmaktadır. Yaşlanma kaçınılmazdır, ama etkilerini azaltmak ve geciktirmek kişilerin kendi elindedir. Bu durumu önlemek için özelleşmiş ve geliştirilmiş çeşitli cerrahi operasyonların olmasının yanında, kırışıklık tedavisi ve dolgu gibi çok basit işlemler de kırışıklıkları önlemede çok başarılı sonuçlar verebilmektedir.

Kırışıklık Tedavisi Nedir?

rışıklık tedavisi etkili uygulamalardan biridir. Kaş çatma izleri, alın kırışıklıkları, göz çevresi çizgileri, boyun ve dekolte bölgesindeki yaşlanma belirtileri için en iyi yöntemlerden biridir.

Yaşlanma, stres, güneş etkileri, sigara, hava kirliliği, menopoz gibi daha pek çok faktör ne yazık ki ciltteki kırışıklıkları arttırmaktadır.

Yaşlanma kaçınılmazdır, ama etkilerini azaltmak ve geciktirmek kişilerin kendi elindedir. Bu durumu önlemek için özelleşmiş ve geliştirilmiş çeşitli cerrahi operasyonların olmasının yanında, kırışıklık tedavisi ve dolgu gibi çok basit işlemler de kırışıklıkları önlemede çok başarılı sonuçlar verebilmektedir.

kırışıklık tedavisi ilacı;"Clostridium Botulinum" isimli bakteriden elde edilen tıbbi bir proteindir. Bu protein, aslında çok uzun zamandır göz ve nörolojik hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Kırışıklıkları gidermek amacıyla ise yıllardır güvenli ve başarılı bir şekilde kozmetikte kullanılmaktadır.

Amacımız kırışıklık ve deride ki çizgileri geçici süre yok etmektir. Kırışıklık tedavisi ilacı tedavisinin etki süresi 4-6 ay civarındadır. Etki süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu süreyi yaş ve uygulanan bölgenin durumu etkilemektedir. Başka bir kullanım alanı ise terleme tedavisidir. Terleme önleyici olarak koltukaltlarına uygulanabilir.


Kimlere uygulanabilir?

18-65 yaş arası herkese uygulanabilir. Yalnızca hamilelerde ve emzirenlerde kullanımı tavsiye edilmez.

Kimlere yapılmaz?

Kasları zaten zayıf çalışan kişilere uygulanmamalıdır. Daha önce göz kapağı ya da alın bölgesinden ameliyat geçirmiş kişilere ise daha dikkatle yapılmalıdır. Bu hastalar uygulamayı takiben yarım saat kadar sırt üstü yatar pozisyonda dinlendirilmelidir.

Nasıl etki eder?

Dinamik çizgiler, yüz ifade çizgileridir; mimik hareketleri sırasında cilt altındaki küçük kasların kasılmalarıyla oluşur. Bu kasların kasılması zamanla cilde yerleşerek kalıcı çizgi ve kırışıklıkları oluşturur.

Kırışıklık tedavisi ilacı, enjeksiyon yapılan bölgede sinirlerdeki geçişi bloke edip "kas kasılmasını engelleyerek" buradaki derinin gerginliğini sağlar.


Uygulama Sonrası Yapılması Gerekenler

Uygulama sonrası hastanın özel yapması gereken bir durum yoktur. 1-2 saat sonrasında makyaj, duş gibi tüm aktiviteler yapılabilmekte ve uygulama sonrası hastalar iş ve sosyal hayatlarına dönülebilmektedir. Kırışıklık tedavisi ilacı sadece işi bilen ve bu alanda uzmanlaşmış kişiler tarafından uygulanmalıdır. Aksi takdirde olumsuz sonuçlar kaçınılmaz olabilir.

kirisiklik tedavisi

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam