Bizi Takip Edin!
WHATSAPP DESTEK HATTI

ULTRASONİK RİNOPLASTİ İLE MİKROMOTOR RİNOPLASTİ

Piezo burun estetiği olarak da adlandırılan ultrasonik rinoplasti ile mikromotor rinoplasti, burun estetiği olmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor.

Piezo burun ameliyatı, ameliyatın daha verimli geçmesini sağlayan bir teknolojidir. Bu yöntem ile burun estetiği çok daha kolay ve başarılı bir hal aldı. Piezo cerrahi burun estetiği, ameliyat esnasında burun kemiklerinin çekiç ve kesici ile kırılması sürecinde motor sistemlerinin kullanıldığı, böylelikle burun kemiklerinin görülerek milimetrik ölçümler yapılabildiği ve ameliyat sonrası şişlik ile morarma problemlerinin minimum seviyede olduğu bir yöntemdir. Bilindiği gibi burun estetiğinde en önemli kısım burun kemiklerinin şekillendirilmesidir. Bu eknoloji ile yapılan ameliyatlarda Ultrasonik ses dalgaları kullanılarak kemikler şekillendirilmektedir. Bu teknoloji ile yapılan ameliyatlarda kullanılan teknolojinin doku seçme özelliği sayesinde kemiklerin çevresindeki diğer dokuya zarar vermez. Böylece ameliyat sırasında daha az kanama olur. Bu durum da ameliyat sonrasında daha az morluk ve şişlik oluşmasını sağlar. Dolayısıyla piezo burun estetiği yaptıranlar, daha konforlu ve rahat bir burun ameliyatı süreci geçirmiş olurlar.

 

Piezo tekniği ile yapılan burun estetiği ameliyatının getirdiği başlıca avantajları şöyle sıralayabiliriz;

 

  • Yumuşak doku travması azaldığından neredeyse hiç ödem, komplikasyon oluşmaz.
  • Kontrollü bir şekilde yapılabilen müdaheleler sayesinde, adeta kalemle çizilmişçesine bir burun yapısı oluşur.
  • Daha estetik bir burun sırtı ve burun ucu geçişi oluşmasına yardımcı olur.
  • Mikromotor sistemler ile çalışıldığından kontrol dışı kemik kırıkları önlenir.
  • Burun ameliyatında piezo yöntemi ile ameliyat olanlarda, ameliyat sonrası iyileşme süreci daha az sancılı ve çok daha hızlı olur.
  • Kanamayı minimum seviyeye indirmektedir.

 

Piezo Rinoplasti Fiyatları

Piezo burun estetiği fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Piezo cerrahisi fiyatını etkileyen faktörler arasında burun ameliyatının kapsamını, burun ameliyatının yapılacağı hastaneyi, burun estetiği yapan doktorun alanındaki başarısı gibi faktörler yer almaktadır.

 

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam