Bizi Takip Edin!
WHATSAPP DESTEK HATTI

KADINLARDA BURUN ESTETİĞİ

Burun Estetiği(Rinoplasti) hem kadınlarda hem erkeklerde temelde benzer bir operasyon olmasına rağmen yüze uygunluk ve burun tasarlanışı açısından farklılıklara sahiptir. Burun Estetiği Operasyonları gerek sağlık amacıyla gerekse estetik amaçlarla yapılıyor olabilir. Burun estetiği tüm dünyada en fazla yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Her yıl, binlerce kadın hasta estetik açıdan kendini daha iyi ve daha güzel görmek adına kozmetik imkanlar içerisinde belli bir arayışa girer. Genellikle kadın hastalarımızda, burun şekillerinden kaynaklanan deformeler ve burun şeklinin yüze uyumsuz ve orantısız olması memnuniyetsizlik yaratmaktadır. Bu durum ise burun estetiği ameliyatları ile çok kolay bir şekilde ortadan kaldırılabilir. Burun estetiği ameliyatlarında hedef, yüzün diğer kısımları ile orantılı, nefes alma fonksiyonunu sorunsuz yerine getirebilen, doğal görünümlü bir burun elde edebilmektir.

Kadın Burun Estetiğinin Erkek Burun Estetiğinden Farkı Nedir?

İdeal kadın ve erkek burunları ile ilgili sayısız farklılık vardır.. Erkekler genellikle düz, dışbükey, daha büyük ve geniş buruna sahipken, kadınlar daha içbükey ve küçük burunlara sahiptirler. Erkek yüzü daha güçlü, köşeli özelliklere sahipken, kadınların yüzü ise daha yuvarlak şekilli , daha kıvrımlı yüz hatlarına sahiptir. Tüm bu farklılıklar sebebiyle kadın hastanın burnu erkek hastaya kıyasla tasarlanması bakımından farklı olmalıdır. Tasarlanan bu burun hastanın yüzüne uygun ve doğal gözükecek şekilde olmalıdır.

Kadın Burun Estetiğinde Neler Yapılabilir?

Burun estetiği yardımıyla; burun, yüz hatları ile uyumlu, doğal ve estetik bir görünüm kazanır. Solunum yollarını daraltan bozuklukların ortadan kaldırılmasıyla rahat bir nefes sağlanmaktadır. Rinoplasti olarak da bilinen bu estetik operasyonlar, burnun hangi bölgesinin düzeltilmesi gerekiyorsa ona göre burnu şekillendirilir. Burun düzleştirilebilir, küçültülebilir veya büyütülebilir. Burun ucunun şeklinde değişiklikler yapılabilir. Bunun yanı sıra burun kemerindeki tüm anormal yapılar değiştirilebilir; eğrilikler düzeltilebilir, çukurlar ve tümsekler giderilebilir. Ayrıca soluk almamızda sorun oluşturan polip, sinüzit, burun etleri ve deviye septum gibi problemleri giderilir.

Burun Estetiğinde önemli bir nokta da doktor seçimidir. İşinin ehli ve bu konuda uzmanlaşmış bir hekim tercih etmek her zaman istediğiniz buruna ulaşmanızı kolaylaştırır.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam