Bizi Takip Edin!
WHATSAPP DESTEK HATTI

BURUN UCU ESTETİĞİ

Burun ucu ameliyatı, burun estetiği uygulamaları arasında en çok tercih edilen operasyonlardan biridir. Burun ucu burnun genel görünümünü en çok etkileyen kısımdır. Bu kısım fazlasıyla büyük, düşük ya da yapısal olarak bozuk olabilir. Böyle bir durumda burun ucu estetiğine ya başvurulur. Burun ucu büyükse küçültülür, düşük bir durumdaysa burun ucu kaldırma ile istenilen görünüme ulaşılır.

Burun Ucunda Yaygın Görülen Şekil Bozuklukları Nelerdir?

  • Burun deliği asimetrisi,
  • Burun ucu genişliği,
  • Burun ucu düşüklüğü,
  • Dar ve gerektiğinden ufak duran burun ucu

gibi çeşitli deformeler sayılabilir.

Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun ucundaki yapısal sorunun durumuna göre kıkırdak ve yumuşak doku üzerinde yeniden şekillendirme yapılır. Burun kemiği bu işlemlerden etkilenmez, eğer burun kemiği yapısal olarak düzgün ise kemiğe herhangi bir şekillendirme işlemi uygulanmaz. Burun ucu düşüklüğü, kalkıklığı, darlığı, genişliği, basıklığı, sivriliği, uzunluğu ya da asimetrisi düzeltilir. Son olarak burun ve üst dudak arasındaki açı tekrar ayarlanarak doğal bir görünüm elde edilmesi sağlanır.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Operasyon ortalama 30 ile 60 dakika arası sürer.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam