Bizi Takip Edin!
WHATSAPP DESTEK HATTI

KEMERLİ BURUN NASIL DÜZELTİLİR?


Kemerli burun dünya genelinde en sık rastlanan burun şekil bozukluğudur.

Yapılan araştırmalara göre burun estetiği olmak isteyen hastaların çoğu kemerli buruna sahip hastalardır. Kişilerde sosyal fobiye neden olan, iş hayatını, sosyal hayatını ve özel hayatını olumsuz etkileyebilen görüntüden kişiler kısa bir operasyonla kurtulabilmekte; yeni, orantılı, estetik bir burun formuna kavuşabilmektedirler.

Eğer burun kemeri fazlaysa burun genellikle aşağı sarkmış bir görünüme sahiptir, eğer burun kemeri düşükse burunda yatay, yanlara yayılmış bir görüntü oluşabilir.

Kemerli burun görünümüne sahip olanları rahatsız oldukları bu durumdan kurtarmak için yapılan kemerli burun ameliyatı, burunda yer alan fazlalıkları alarak kişiye daha doğal bir görünüm kazandırmayı amaçlar.


Kemerli Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Öncelikle burnun kemik kalınlığı ve kıkırdak yapısı incelenmektedir. Kemer yüksekliği ve kalınlığı belirlenip yüz ölçülerine uygun olacak şekilde çizimi yapılır. Kişinin beklentilerine ve doktorun son tespitlerine göre kemere törpü veya son dönemlerde yoğun bir şekilde kullanılan piezo (utrasonik) uygulanması ile kemerli burunu düzeltebilmekteyiz. Bu operasyon ince bir cerrahi işlem gerektirdiğinden burnun anatomik yapısındaki doğal formun korunmasında da önemlidir. Kemerin ne kadar düşürüleceği yapılacak olan yüz ölçümlerine göre belirlenir.

Kemerli burun ameliyatı ortalama 2 saat süren bir operasyondur. Burun ameliyatından sonra hasta ertesi gün taburcu edilir ve dinlenme evresi başlar.

Burun Kemerinin Giderilmesi Yeterli Mi?

Hastalar içerisinde sadece burun kemerinin giderilmesi, törpü ya da piezo (ultrasonik) işleminin uygulanması durumunda, burun çatısının açıldığı ve sonucunda da açık çatı deformasyonu sorunu ortaya çıkabilir. Burun kemeri düzeltme için yapılan törpüleme işlemi ilerledikçe, aşağıya doğru yayvan bir şekil elde edilir ve burnun anatomik yapısına uygun bir sonuç olmaz. Bu nedenle hastalar için sadece burun törpüleme işleminin yapılması doğru olmayacaktır. Genel sonucu düşünerek hareket etmek ve törpüledikçe diğer kısımları da buna göre düzenleyip şekil vermek çok daha önemli olmaya başlar. Burun kemeri düzeltme, burnun estetik yapısını tümden ele almayı gerektiren bir işlemdir. Bir burun üzerinde kemer varsa, genellikle farklı iç sorunlar da tespit edilir. Bu tür sorunların da burun estetiği ameliyatı ile kapatılması gerekir.

Dilerseniz İdeal Burun Nasıl Olmalı? Sorusunun cevabına beraber bakalım.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam