Bizi Takip Edin!
WHATSAPP DESTEK HATTI

BURUN ESTETİĞİ SONRASINDA SPOR

Burun Estetiği Sonrasında Spor Yapılabilir Mi?

Burun estetiği sonrasında spor ne zaman yapılabilir sorusu ameliyat sonrasında en sık sorulan sorulardan biridir. Çoğu kişinin yaşamının bir parçası haline getirdiği spor alışkanlıkları insanların normal spor hayatına ne zaman dönebileceğini sormasına sebep olmaktadır.

Burun estetiği ameliyatı sonrası hastaların çok ani hareketler yapmaması, çok fazla eğilip kalkmaması beklenir. Bu bağlamda ameliyatın ilk sürecinde herhangi bir spor dalı ile uğraşılması çok önerilmez. Burun estetiğinden sonra spora 1 ay ara vermek en doğrusudur. Bu sürecin atlatılmasından sonra baş ve burun bölgesini çok zorlamayacak hafif egzersizlere başlanabilir. Burun estetiği sonrası yoga, plates gibi sporlar bir ay sonra yapılabilir. Burun estetiği sonrası vücut geliştirme ya da spor salonu çalışmaları da aynı şekilde 1. ay sonunda yapılabilir.

Ağır antrenmanlar içeren sporlar ise 6. hafta sonrasında yapılabilir. Burun estetiği sonrası futbol, basketbol gibi sporlar ancak burnun iyi dinlenmiş olduğu 6. hafta sonrası yapılabilir.

Operasyon sonrası spor etkinlikleri kademeli olarak arttırılmalı, ilk zamanlar sadece basit yürüyüşler tercih edilmelidir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam