Bizi Takip Edin!
WHATSAPP DESTEK HATTI

oray-karacayli-biyografi-sayfasi-img

Op. Dr. Oray Karaçaylı Hakkında

Op. Dr. Oray Karaçaylı 1973 yılında Hatay'da doğdu.1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1998-1999 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesinde Anatomi Ana Bilim Dalında, Anatomi Asistanlığı yaptı. 1999-2004 yılları arasında Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi ihtisasını tamamlayan Op. Dr. Oray Karaçaylı uzmanlık eğitimi yıllarında Burun Estetiği (Rinoplasti) ve Fonksiyonel Burun Cerrahisi alanlarında hem yurtiçinde hem de yurtdışında özel eğitimler alarak kişisel gelişimini tamamladı.

İhtisası ve sonrasında çok sayıda bilimsel çalışmalara katılıp bu süreçte tüm KBB hastalıkları bademcik, geniz eti, sinüzit, orta kulakta sıvı toplanması ve kulak tüpü takılması cerrahilerinde birçok vaka yapmıştır. Çocuk KBB hastalıkları alanında ciddi deneyime sahiptir.

25 yılı aşan meslek hayat boyunca Op. Dr. Oray Karaçaylı Estetik Burun Cerrahisi (Piezo Estetik Cerrahisi) başta olmak üzere Kulak Burun Boğaz alanında özellikle; Endoskopik Sinüs Cerrahisi, Balonla yapılan sinüs cerrahisi (Balon sinoplasti), Bilgisayar Destekli Sinüs Cerrahisi,Fonksiyonel Burun Cerrahisi, Burun Ucu Estetik Cerrahisi, Horlama Cerrahisi, Thermal Welding ile Bademcik-Genizeti cerrahisi konuları ile ilgilenmektedir.  

Op. Dr. Oray Karaçaylı Biyografi

24.08.1973 tarihinde Antakya'da doğdu.

1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu.

1998-1999 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesinde Anatomi Ana Bilim Dalında, Anatomi Asistanlığı yaptı.

1999-2004 yılları arasında Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kulak Burun Boğaz "Ana Bilim Dalında, Kulak Burun Boğaz uzmanlığı eğitimini aldı. 2004-2005 yılları arasında Beşiktaş Jandarma Bölge Komutanlığında askerliğini icra etti."

2005-2008 yılları arasında Fatih Medical Park Hastanesinde KBB uzmanı olarak çalıştı.

2009-2017 yılları arasında Ataşehir Memorial Hastanesinde hizmet verdi.

2017 yılında,Hastalarına daha iyi hizmet verebilmek için, kendi özel kliniğimi kurmaya karar verdi.

"İhtisas ve uzmanlık sonrası eğitim sürecinde özellikle fonksiyonel estetik burun ameliyatlarıyla ilgilenen Op. Dr. Oray Karaçaylı, aynı zamanda Endoskopik Sinüs Cerrahisi ve Horlama – uyku apnesi cerrahisi konularında çalışmalarda bulundu."

Fonksiyonel ve Estetik Burun Cerrahisi, İleri Düzey Endoskopik Sinus Cerrahisi ve Çocuk KBB "hastalıkları alanında yurt dışı kliniklerde kadavra ve canlı eğitimlerinde bulundu."

Fonksiyonel ve Estetik Burun Cerrahisi, Endoskopik Sinus Cerrahisi alanında en son yenilikler ve güncel teknolojiye takip etmek amacıyla yurt dışı ve yurt içi kongre ve toplantılarına katılmaktayım.

Yurt dışı saygın üniversite ve merkezlerde burun estetiği ve düzeltme ile ilgili alanında tanınmış isimlerle çalışma imkanı buldu.

The BIOGRAPHY of DR. ORAY KARAÇAYLI

Dr. Oray Karaçaylı was born in Antakya on August 24th, 1973.

In 1997, Dr. Karaçaylı graduated from Istanbul Medical Faculty.

During 1998-1999, Dr. Karaçaylı worked as the assistant of the Anatomy Department at İstanbul University, Faculty of Medicine.

During 1999-2004, Dr. Karaçaylı specialized in otorhinolaryngology at Haydarpaşa Numune Education and Research Hospital.

During 2004-2005, Dr. Karaçaylı completed his military service at "Beşiktaş Jandarma Bölge Komutanlığı".

During 2005-2008, Dr. Karaçaylı worked as an otorhinolaryngology specialist at Fatih Medical Park Hospital.

During 2009-2017, Dr. Karaçaylı worked at Ataşehir Medikal Park Hospital.

In 2017, Dr. Karaçaylı decided to run his own medical clinic in order to provide a better service for his patients.

During his specialization and post-specialization studies, Dr. Karaçaylı was interested in functional rhinoplasty and also carried out studies on endoscopic sinus and snoring-sleep apnea surgeries.

Dr. Karaçaylı has attended live and cadaver workshops on functional and esthetic rhinoplasty, advanced endoscopic sinus surgery and pediatric otorhinolaryngology in foreign clinics.

At the moment, Dr. Karaçaylı is attending foreign and domestic conferences and follows the latest innovations and contemporary technologies regarding Functional and Esthetic Rhinoplasty and Endoscopic Sinus Surgery.

Dr. Karaçaylı has found the opportunity to work with globally well-known medical doctors during his studies in rhinoplasty and reconstruction.

 • Cosmetic and Functional Rhinoplasty
 • Ultrasonic Piezo Rhinoplasty
 • Endoscopic Nasal and Sinus Surgery
 • Balloon Sinuplasty and Functional Endoscopic Sinus Surgery (FESS)
 • Pediatric Ear Nose & Throat, Tonsillectomy, and Adenoidectomy or (adenotonsillectomy)
 • Thermal Welding Tonsillectomy
 • Coblation Adenoidectomy
 • Snoring and Sleep Apnea Surgery & Treatment
 • Allergic Rhinitis Diagnosis and Surgery
 • Facial Plastic Procedures & Surgery
 • Ear, Nose, & Throat Conditions and Treatments
 • Cosmetic Nose Surgery - Rhinoplasty
 • Rhinoplasty
 • Hooked Nose Operations
 • Wrinkle Treatment B.tox Procedures & Treatments
 • Adenoid Removal: Adenoidectomy
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam