Bizi Takip Edin!
WHATSAPP DESTEK HATTI
Şu Ünlünün Burnu Olsun

Her geçen gün artan estetik operasyonlarda en başı çeken operasyonlardan biri burun estetiği. Hastaların sıkça sordukları soruların başında burun estetiği ile sevdikleri, beğendikleri bir ünlünün burnuna sahip olup olamayacakları.

Mesela, Burun Estetiği için görüşmeye gelen bayan hastalar “Burnum Zuhal Topal’ın burnuna benzesin, burnum Nicole Kidman veya Meg Ryan’nın burnu gibi olur mu doktor bey? “ diye taleplerde bulunuyorlar. Erkek hastalar ise İdo’nun (İbrahim Tatlıses’in oğlu) burun görüntüsünü talep ediyorlar.

Ünlü birinin ya da bir başkasının burnunun aynısını talep etmek doğru bir yaklaşım değildir. Herkesin burnu kendi yüzüne özeldir ve bu nedenle burun estetiği kişinin kendi ihtiyaçları doğrultusunda kişiye özel olarak tasarımlanmalıdır.

Hastalar bana bu taleplerle geldiğinde böyle bir modanın söz konusu olamayacağını söylüyorum. Çünkü burnu beğenilen bir ünlünün yüz yapısı, yüzündeki asimetri oranı, burnun yüzdeki oranlar ile uyumu sizde aynı şekilde durmayabilir.

Hastalarım burun estetiği muayenesine geldiklerinde öncelikle hemen yüz oranlarını gözden geçirip cilt yapılarına bakıyorum. Eğer ellerinde hayal ettikleri bir burun fotoğrafı ile gelirler ise, yüzlerindeki detaylarla birlikte yaptığım analizlerle onlara doğru olanın kişiye özel tasarlanan burun estetiği olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

Belli kalıplar üzerinden yapılan yüz analiziyle kişinin yüzüne en uygun burun şeklinin belirlenerek ameliyatın bu şekilde yapılması gerektiğinden bahsediyorum.

Burun yüzün diğer özellikleriyle uyumlu olması gerekmektedir ve maalesef başka birinin burnunu kopyalayarak bu uyumu ve doğal görünümü yakalamak mümkün değildir. Her kişinin burnu kendine özgüdür.

Burun estetiği operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız sizin için tasarlanan burnu hekiminiz ile bilgisayarda tartışın, beklentilerinizi anlatın ve ortak bir nokta bulun.

Diğer Makaleler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam