Bizi Takip Edin!
WHATSAPP DESTEK HATTI
Revizyon Burun Estetiği

Revizyon Burun Estetiği Nedir?

Revizyon burun estetiği daha önceden yapılmış burunda çeşitli nedenlerden dolayı istenilen sonuç elde edilemediğinde yapılan düzeltme ameliyatına verilen isimdir. Burun estetiği yardımıyla; burun, yüz hatları ile uyumlu, doğal ve estetik bir görünüm kazanır. Solunum yollarını daraltan bozuklukların ortadan kaldırılmasıyla rahat bir nefes sağlanmaktadır. Rinoplasti olarak da bilinen bu estetik operasyonlar, burnun hangi bölgesinin düzeltilmesi gerekiyorsa ona göre burnu şekillendirilir. Burun düzleştirilebilir, küçültülebilir veya büyütülebilir. Burun ucunun şeklinde değişiklikler yapılabilir. Bunun yanı sıra burun kemerindeki tüm anormal yapılar değiştirilebilir; eğrilikler düzeltilebilir, çukurlar ve tümsekler giderilebilir. Ayrıca soluk almamızda sorun oluşturan polip, sinüzit, burun etleri ve deviye septum gibi problemleri giderilir. Fakat bazı durumlarda bu bütünlük elde edilemezse hasta daha iyi görünen ve daha sağlıklı bir burun için tekrar ameliyat olmak zorunda kalır. Bu ameliyata da revizyon burun estetiği ameliyatı adı verilir.

Revizyon Burun Estetiği ile Hedeflenen Nedir?

Burun revizyonu estetiği ile:

  • Başarısız burun ameliyatlarının sonuçları düzeltilir.
  • Komplike burun estetiği gereken vakalarda ameliyatlı ve ameliyatsız çeşitli tekniklerden faydalanılır.
  • Önceki burun ameliyatının estetik açıdan sonuçlarından memnun olmayan hastalar için umut kaynağı olur.

Başarılı bir burun estetiği ameliyatının 5 olmazsa olmazı;

  • Yüz oranlarına uygun olması
  • Cinsiyete uygun olması
  • Nefes yollarının açık olması
  • Yıllar sonra bile çökme, düşme, dönme, çimdiklenmiş veya mandalla sıkılmış görünüm olmaması
  • Hastanın tarzına ve isteğine yakın ve uyumlu olmasıdır.

Bunlar genel olarak revizyon ameliyatları için de geçerlidir. Fakat revizyon ameliyatlarında cerrahın yapabilecekleri sizin cerraha getirdiğiniz burundaki problemlerin büyüklüğü , anatomik bozuklukların derecesi, derinin daha önceki ameliyatlarda ne kadar yıprandığı, burun kanlanması ve damarlanmasındaki değişiklikler ile sınırlıdır.

Revizyon Burun Estetiği Kimlere Uygulanabilir?

Daha önce bir ya da birden fazla burun estetiği ameliyatı geçirmiş ancak estetik kaygıları ya da fonksiyonel problemleri devam eden yetişkin kişiler revizyon cerrahisi için başvurabilirler. Estetik ya da fonksiyonel iyileşme talebi olan ve bu anlamda beklentileri gerçekçi olan herkes revizyon burun estetiği cerrahisi için doğru adaydır.

Diğer Makaleler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam