Bizi Takip Edin!
WHATSAPP DESTEK HATTI
Devlet Hastanelerinde ve Özel Hastanelerde Burun Estetiğini Sigorta Karşılıyor Mu?

Burun estetiği son zamanlarda oldukça fazla insan tarafından talep edilmektedir. Günümüzde oldukça yaygın yapılan bir ameliyattır. Burnumuzda değişik sıkıntılardan dolayı (burunda et olması, burunda kemik eğriliği olması veya burunda doğuştan eğrilik olması gibi) burun ameliyatı olabiliriz. Yada herhangi bir sağlık sorunu olmadan sadece burnun daha güzel ve estetik görünmesi amacıyla burun ameliyatı, burun estetiği olabiliriz.

Bana sorulan sıkça sorular arasında burun estetiğini Özel Sigortalar veya SGK karşılıyor mu?

Sağlık sigorta sistemi özellikle estetik hiçbir girişimi karşılamamaktadır. Çünkü estetik operasyonlar elzem girişimler değil daha çok keyfi girişimlerdir. İster Devlet Hastanesinde olun ister Özel Hastanelerde olun, estetik amaçlı yapılan operasyonlar hiçbir sigorta kapsamına dahil edilmez.

Estetik amacıyla burun ameliyatı olacak kişide, Devlet kişinin sağlığı için gerekli bir ameliyat olmadığından kişinin masraflarını karşılamamaktadır. Burada hastanın sağlık sigortası yokmuşcasına hastanedeki masrafı cebinden karşılamak durumundadır. Sağlık sigorta sistemi özellikle estetik hiçbir girişimi karşılamamaktadır. Çünkü estetik operasyonlar genellikle lüks hizmete girdiği için SGK (Sigorta, Bağ-Kur, Emekli Sandığı…) herhangi bir ödeme yapmamaktadır.

Diğer Makaleler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam