Bizi Takip Edin!
WHATSAPP DESTEK HATTI
Burun Tipleri

Burun estetiği tüm dünyada en fazla yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Her yıl, binlerce insan estetik açıdan kendini daha iyi ve daha güzel görmek adına kozmetik imkanlar içerisinde belli bir arayışa girer. Genellikle hastalarımızda, burun şekillerinden kaynaklanan deformeler ve burun şeklinin yüze uyumsuz ve orantısız olması memnuniyetsizlik yaratmaktadır. Bu durum ise burun estetiği ameliyatları ile çok kolay bir şekilde ortadan kaldırılabilir. Burun estetiği ameliyatlarında hedef, yüzün diğer kısımları ile orantılı, nefes alma fonksiyonunu sorunsuz yerine getirebilen, doğal görünümlü bir burun elde edebilmektir.

Fakat her hastanın burun tipi ve burun estetiğine göstereceği reaksiyon birbirinden farklıdır. O yüzden her hasta için burun ameliyatı özel olarak tasarlanmalıdır.

Burun tipleri temel olarak:

  • Burun Ucu Geniş,
  • Burun Ucu Sivri,
  • Çıkık Burun,
  • Kemerli Burun,
  • Eğri Burun,
  • Çökük Burun,
  • Dar Burun,

Gibi çeşitli formlara sahip olabilir.

Her bir form için uygulanacak burun estetiği planlanması farklıdır. Burun tipinin ameliyatı yapacak doktor tarafından iyi analiz edilmesi, hangi bölgelere ne tür işlem uygulanacağı hastaya açıkça ve net bir şekilde ifade edilmesi gerekmektedir.

Burnun hangi bölgesinin düzeltilmesi gerekiyorsa ona göre burun ameliyatı ona uygun şekillendirilir. Burun düzleştirilebilir, küçültülebilir veya büyütülebilir. Burun ucunun şeklinde değişiklikler yapılabilir. Bunun yanı sıra burun kemerindeki tüm anormal yapılar değiştirilebilir; eğrilikler düzeltilebilir, çukurlar ve tümsekler giderilebilir. Ayrıca soluk almamızda sorun oluşturan polip, sinüzit, burun etleri ve deviye septum gibi problemleri giderilir.

Bütün bu düzenlemeleri yapmak için burun iskeletini oluşturan yapıları düzenlemek gereklidir. Buruna şeklini yumuşak doku, deri, kıkırdak ve kemik doku verir. Burun kökü birbirine çatı şeklinde kenetlenmiş iki kemik tarafından oluşturulur. Bu bölüm oldukça sert ve sağlamdır. Burnun orta kısımlarından itibaren kemik yapılar yerini kıkırdaklara bırakır. Bu bölgeler de kemik bölüme göre daha yumuşaktır. Burun tüm fonksiyonları ve estetik görünümüyle bir bütün halindedir. Bu yüzden burun hem içi, hem de dışıyla birlikte ele alınmalıdır. Burundaki estetik sorunlar ile fonksiyonel sorunlar bir arada çözümlenmeye çalışılmalıdır. Burun estetiği kötü olursa, burnun fonksiyonları da kötü olur.

Burun tipinize en uygun burun estetiği ameliyatını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Makaleler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam