Bizi Takip Edin!
WHATSAPP DESTEK HATTI
Burun Estetiğinde Revizyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Burun estetiğinde revizyon işlemi, rinoplasti sonrasında hastaların sonuçtan memnun kalmaması durumunda gerçekleştirilmektedir. Rinoplasti sonrasında meydana gelen asimetri, eğilme, yapı bozuklukları nedeni ile tekrar burun estetiği operasyonu gerçekleştirilmektedir. Bu operasyon genellikle yeni bir cerrah tarafından yapılmaktadır. Fonksiyonel ve görsel olarak problemlerin meydana gelmesine karşılık revizyon burun estetiği ile hayalinizdeki buruna sahip olmanız mümkün.

Burun estetiği de dahil olmak üzere tüm estetik uygulamalar hastaların istekleri ve doktorların planlaması kapsamında gerçekleştirilmektedir. Ancak bazı durumlarda %10 ile %15 arasında bir memnuniyetsizlik meydana gelebilmektedir. Bu noktada her estetik uygulamada revizyon söz konusudur. Revizyon uygulamaları kapsamında çok daha hoş ve fonksiyonel bir burun yapısına sahip olmak mümkündür.

Revizyon Burun Estetiği Neden Tercih Edilir?

Rinoplasti olarak da ifade edilen burun estetiği, bireylerin istedikleri burun şekline sahip olmaları için gerçekleştirilmektedir. Bu noktada revizyon rinoplasti ise bir düzeltme ameliyatıdır. Bireylerin sonuçtan memnun kalmadıkları noktaları belirleyerek bu noktalarda düzeltmeler gerçekleştirilmektedir. Düzeltme burun estetiği uygulamalarından genellikle aşağıdaki nedenlerden dolayı faydalanmak istenilmektedir.

  • Burun estetiğinden önce hastanın probleminin ne olduğunun tam olarak bilinememesi,
  • Cerrahın gerçekleştirdiği hatalar,
  • Hastanın burnunun çok ince ya da zayıf bir yapıya sahip olması,
  • Burun estetiği operasyonundan sonra iyileşme süreci boyunca meydana gelen problemler,
  • Burun sırtında oluşan küçük bozuklukların meydana gelmesi,
  • Kemik ve kıkırdak yapılarında oluşan bozukluklar.

Yukarıda bahsedilen tüm etkenler rinoplasti operasyonunun tekrar edilmesini gerekli kılabilmektedir. Bunların yanı sıra uygulamadan kaynaklanan durumlarda da revizyon burun estetiği gerekli olabilmektedir.

Revizyon Burun Estetiği ile Kesin Sonuç Alınır mı?

 Revizyon burun estetiğinde en önemli amaç kesin bir sonuç elde etmektir. Bu noktada burun estetiği uygulamasının görsel ve fonksiyonel olarak kesin bir sonuç elde edilmesi için revizyon burun estetiği uygulaması gerçekleştirilmektedir. Ancak uygulamanın farklı bir hekim tarafından ve daha dikkatli bir şekilde yapılması önemlidir. Hastaların arzu ettiği görüntüye kavuşmasında hekimin uzmanlığı büyük öneme sahiptir. İşte bu doğrultuda hastanın ilk operasyonda yaşadığı problemleri tekrar yaşamaması için gerekli uygulamaların gerçekleştirilmesi ile başarılı sonuç alınmaktadır.

 

Diğer Makaleler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam