Bizi Takip Edin!
WHATSAPP DESTEK HATTI
Burun estetiğinde geleceğin trendi; ''Ultrasonik şekillendirme''

Piezo burun estetiği nedir?
Piezo burun estetiği ameliyatı; ameliyatın daha verimli geçmesini sağlayan bir teknolojidir. Çok daha kolay uygulanabilir bir operasyon geçirilmesini sağlayan bu yöntem ile aynı zamanda çok daha başarılı sonuçlar da elde edilebiliyor. Piezo cerrahisi, ameliyat esnasında burun kemiklerindeki sorunların düzeltilmesi sürecinde mikro motor sistemlerinin kullanıldığı ve burun kemiklerinde milimetrik ölçümler yapabilme fırsatı sunan bir yöntemdir. Burun kemiğine ve burundaki yumuşak dokuyu daha az zarar verme imkânı sunduğu için ameliyat sonrası şişlik ve morluk oluşma riskinin de düşük olmasını sağlar. Burun estetiğinin en önemli kısmı burun kemiklerinin şekillendirilmesidir. Bu teknoloji ile yapılan ameliyatlarda kemikler ultrasonik ses dalgaları kullanılarak şekillendirilmektedir. Bu teknolojinin sahip olduğu yumuşak doku seçme özelliği sayesinde kemiklerin çevresindeki diğer dokularda zarar oluşmaz. Ameliyat sırasında daha az kanama olur. Böylece ameliyat sonrasında daha az morluk ve şişlik oluşmasını sağlar. Piezo burun estetiği, hastalara ve cerraha daha konforlu ve rahat bir burun ameliyatı süreci imkânı sunar. Hastaların iyileşme süreçleri çok daha hızlı ve zahmetsiz olur.

Burun estetiğinde ultrasonik şekillendirmenin avantajları
Yumuşak doku travması azaldığından neredeyse hiç ödem, komplikasyon oluşmaz. Kontrollü bir şekilde yapılabilen müdahaleler sayesinde burun şekillendirmede çok daha başarılı sonuçlar elde edilebilir. Daha estetik bir burun sırtı ve burun ucu geçişi oluşmasına yardımcı olur. Mikromotor sistemler ile çalışıldığı için kontrol dışı kemik kırığı oluşumu önlenir. Burun estetiğinde piezo yöntemi ile ameliyat olanlarda, ameliyat sonrası iyileşme süreci daha az sancılı ve çok daha hızlı olur. Kanama riskini minimum seviyeye indirmektedir.

Burun estetiği ameliyatının süresi değişkenlik gösterebilir
Burun estetiği çoğunlukla genel anestezi altında, yani hasta tamamen uyku halindeyken gerçekleştirilen ortalama 2 saat süren bir operasyondur. Burun estetiği ameliyat süresini etkileyen birçok etmen olduğunu dile getiren Op. Dr. Oray Karaçaylı, ‘’Burada önemli olan nokta burunda hangi sorunların düzeltileceği ve hangi yöntemlerin kullanılacağıdır. Ameliyatın süresi; ameliyatı yapan cerraha ve ameliyat olacak hastanın burnunun yapısına, nefes alma problemleri olup olmamasına, hastanın daha önce başka bir burun ameliyatı geçirip geçirmemiş olması gibi pek çok etkene bağlı olarak değişir. Her hastanın iyileşme süreci farklıdır. Operasyondan sonra kontrol açısından en fazla bir gece hastanede kalması gerekebilir.’’ diye konuştu.

Kişiye uygun bir teknik kullanılmalı
Burun estetiği ameliyatları günümüzde en çok yapılan estetik ameliyatların başında gelir. Hem solunum sağlığı hem de görsel amaçlarla yapılabilen bu operasyonlar çeşitli teknikler kullanılarak yapılabilir. Sizin için en uygun olan tekniği öğrenmek için alanında uzman bir cerrahtan kişiye özel bilgi alınması gerekir.

 

 

 

 

Diğer Makaleler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam