Bizi Takip Edin!
WHATSAPP DESTEK HATTI
Burun Estetiği Yöntemleri

Burun estetiği, birçok kişinin burnunun yapısından memnun olmaması gibi nedenlerle başvurduğu bir estetik operasyon çeşididir. Tıp dilinde rinoplasti olarak da bilinen burun estetiği ile başarılı sonuçlar elde edilmesi mümkündür. Bu noktada burun estetiği yaptırmak isteyenler bu operasyonda tercih edilen yöntemleri merak ederler. Şimdi gelin, burun estetiğinde tercih edilen yöntemleri ve avantajlarını hep birlikte inceleyelim.

Burun estetiği ameliyatı öncesinde doktorlar hastanın neden burun ameliyatı olmak istediğini değerlendirir ve araştırır. Hasta burun estetiği ameliyatı olduğu düşünülüyorsa, birtakım testler hastaya uygulanır. Rinoplastide iki farklı teknik kullanılır. Rinoplasti kapalı ve açık olmak üzere iki şekilde yapılır.

Kapalı Rinoplasti

Kapalı teknik kullanılarak yapılan rinoplastide burnun alt kısmında 2 kesik oluşturulur ve burun üzerindeki deri çıkarılır. Cildin çıkarılmasıyla burun kemiğine ulaşılır ve buna göre burun düzeltmesi yapılır. Kapalı rinoplastinin en önemli avantajı ameliyat sonrası daha az ödem oluşması ve iyileşme sürecinin daha kısa olmasıdır. Kapalı rinoplasti tekniğinde tampon veya alçı kullanılmaz. Burun, burun üzerine yerleştirilen özel ateller ve bantlarla hasardan korunur.

Açık Rinoplasti

Açık rinoplastide burun delikleri arasında kesikler yapılır ve böylece düzeltmeler yapılır. Bu tekniğin ameliyatından sonra burunda yara izi yoktur. Bununla birlikte, bu teknik kapalı teknikten daha zordur ve bu teknik için doktorun deneyimli olması gerekir.

Hangi Yöntem ile Daha Başarılı Sonuçlar Elde Edebilir?

Rinoplasti yöntemi önemli değildir. Çünkü her iki tekniğin de avantajları vardır. Bu tekniklerin seçimi hekimin deneyimine ve tedavi edilecek burnun şekline bağlıdır. Ameliyat öncesi hekimin değerlendirmesi ve kararı tedavinin sonucunu etkileyecektir. Burun estetiği yaptırmaya karar verdiyseniz hemen en iyi cerrahı arıyorsunuz demektir.

Rinoplasti İyileşme Süreci

Rinoplastide iyileşme süresinin uzunluğu ve karmaşıklığı doktorunuzun kullandığı tekniğe göre değişir. Kliniğimizdeki uzman doktorlar sizin için en uygun burun ameliyatı tekniğini seçecektir. Şişlik ve morluklar burun ameliyatı sonrası oluşabilir. Ancak bu morluklar ve şişlikler kısa sürede geçer. Şişliğin geçmediği durumlarda, şişme soğuk kompres ile tedavi edilebilir. İyileşme süreci 1 aylık bir sürede tamamlanır.

 

Diğer Makaleler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam