Bizi Takip Edin!
WHATSAPP DESTEK HATTI
Burun Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Burun estetiği, hastaların görsel manada daha güzel olmak adına tercih ettikleri bir seçenektir. Buna ek olarak sağlıklı ve rahat bir yaşam sürmek için de burun estetiğinin tercih edilmesi zorunluluğu olabilmektedir. Tercih edilme nedeni ne olursa olsun bir rinoplasti uygulaması öncesinde hastaların aklında pek çok soru işareti vardır. Bu soru işaretlerini gidermek ve daha sağlıklı bir operasyon süreci geçirmekse hastanın elindedir. Yaptığınız araştırmaların bir sonucu olarak aşağıdaki soruları değerlendirin ve operasyonla alakalı bütün soru işaretlerinizi giderin!

Burun Estetiğini Kim Yapar?

Rinoplasti operasyonları plastik cerrah ya da kulak burun boğaz uzmanları tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Ancak operasyonu gerçekleştirecek uzmanın bilgi birikiminin ve tecrübesinin operasyonu tamamlamaya yeterli olması gerektiği unutulmamalıdır.

Rinoplasti için Lokal Anestezi mi Tercih Edilir?

Burun estetiğiyle alakalı en çok merak edilen konulardan bir tanesi de anestezidir. Anestezi, hastanın durumuna ve burundaki müdahaleye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kemikle ilgili uygulamalar yapılacaksa lokal anestezi tercih edilmesi pek doğru değildir.

Burun Estetiğinden Sonra Tampon Gerekli mi?

Burnunuza yönelik uygulamaların tamamında tampon gerekli gibi bir genelleme yapmak doğru olmaz. Zira tampon pek çok operasyonda tercih edilmemektedir. Tampon uygulanıp uygulanmayacağına operasyon öncesinde hekiminizle yapacağınız görüşmede de karar verebilirsiniz.

Hangi Rinoplasti Tekniği En İyisi?

Burun estetiklerinde en iyi ya da en kötü tarzında bir genelleme yapmak doğru olmaz. Çünkü rinoplastide amaç hastanın daha sağlıklı ve güzel bir burun yapısına sahip olmasıdır. Bu çerçevede sonucun tatmin edici olması ve beklentileri karşılaması gerekmektedir. Hekim, hasta için en ideal tekniği belirleyerek operasyon sürecini gerçekleştirir.

Rinoplasti Sonrası Komplikasyonlar Olur mu?

Burun estetiği sonrasında bazı olumsuzluklar yaşanması her cerrahi uygulamada olduğu gibi mümkündür. Ancak burada önemli olan operasyonun titiz bir şekilde kontrol altına alınması ve hekim tarafından değerlendirilmesidir. İyileşme sürecinin hekim önerilerine uygun bir şekilde devam etmesi burun estetiğinde başarıyı getirecek konular arasındadır.

Siz de tüm bu detayları dikkate alarak burun operasyonunuzun başarıyla tamamlanmasını sağlamaya hazır mısınız?

Diğer Makaleler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam