Bizi Takip Edin!
WHATSAPP DESTEK HATTI
Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği, nefes alma fonkisyonunu gerçekleştirmeye yarayan burun ile ilgili en önemli işlemlerden bir tanesidir. Görsel anlamda daha ideal bir yapı ortaya çıkaran burun estetikleri aynı zamanda işlevsel sorunların da önüne geçmede başarılıdır. Genel manada güzel görünmek ve sağlık sorunlarını gidermek amacıyla tercih edilen rinoplasti uygulamalarında hekim tecrübesi, becerisi ve bilgi birikimi büyük önem taşır. Zira hedeflenen sonucun ortaya çıkmasında hekim bir numaralı aktördür. Peki, hekim işinin ehliyse bu durumda kusursuz bir sonuç ortaya çıkar mı? Burada iyileşme süreci ve operasyon sonrasında dikkat edilmesi gereken detayları önemsemek gerekir. İşte rinoplasti uygulaması ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler!

Burun Estetiği için Hangi Teknik Tercih Edilmeli?

Burun estetiği hasta burnunun daha sağlıklı ve güzel görünmesini sağlar. Ancak hangi teknikle nihai sonuca ulaşılacağı konusunda titiz bir çalışmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bağlamda hekim, hasta için en ideal rinoplasti yöntemini tercih etmek zorundadır. Çünkü tercih edilen yöntem operasyon başarısını ve iyileşme sürecini olumlu manada etkilemektedir. Profesyonel bir bakış açısıyla gerçekleşen burun estetiği uygulamaları çerçevesinde başarılı bir sonuca ulaşmak mümkün olacaktır.

Burun Estetiğinde Beklentiler ve Gerçekler

Burun estetiği, hastanın fiziksel özelliklerine bağlı olarak gerçekleştirilebilecek bir uygulamadır. Bu doğrultuda operasyon öncesinde hastanın nasıl bir işlem gerçekleşeceği hakkında bilgilendirilmesi şarttır. Beklentilerin gerçek dışı olması rinoplasti uygulamaları sonrasında hayal kırıklıklarına neden olabilmektedir. Bu tip olumsuzlukların üstesinden gelmek adına hekim ve hasta arasındaki iletişim çok güçlü olmalıdır.

İyileşme Sürecinde Hekim Önerilerine Uyma

Burun estetiği operasyonunda başarıyı arttıracak en önemli detaylardan bir tanesi de iyileşme süreçlerinin hekim tarafından yönetilmesidir. Bu süreçte hasta, hekimin bütün önerilerini dikkate almalı ve yanlış uygulamalardan kaçınmalıdır. Çünkü operasyon ne kadar başarılı olursa olsun iyileşme sürecinde ortaya çıkan hatalar sorunlara yol açabilmektedir. Bu kapsamda hastanın burun estetiğinden memnuniyeti de doğrudan doğruya etkilenmektedir.

Rinoplasti ve Yaş Sınırlaması

Burun estetiği uygulamalarında dikkat edilmesi gereken bir konu yaştır. Çünkü kemik gelişimi belli bir yaşa kadar devam eder. Bu nedenle de kemik gelişimi henüz tamamlanmamış bir hastaya rinoplasti uygulamasını önermek doğru değildir. Hekimin bu tür bir uygulamayı yapmayı kabul etmesi söz konusu olmaz. Nitekim kemik gelişimi tamamlanmayan hastalarda burun estetiği yapılması ilerleyen süreçte burun kaynaklı farklı problemlere yol açabilmektedir. Bu tür durumları önlemek adına 18 yaş öncesinde burun estetiği önerilmemektedir.

Diğer Makaleler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam