Bizi Takip Edin!
WHATSAPP DESTEK HATTI
Burun Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Burun estetiği çeşitleri, hastaların sağlık durumuna göre tercih edilen farklı seçenekleri ifade etmektedir. Bu noktada önemli olan hastaya en uygun seçeneklerin belirlenmesi ve sağlıklı bir estetik çözümünün ortaya çıkarılmasıdır. Aksi takdirde sonuç pek de tatmin edici olmayacaktır. Aşağıda hastalara uygulanması muhtemel burun estetiği seçeneklerinin neler olabileceğini değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

Primer Rinoplasti

Şekil bozukluklarını gidermek amacıyla tercih edilen bir estetik uygulamadır. Bu operasyonla amaç burundaki şekil bozukluklarını ortadan kaldırmak ve yüz simetrisinin daha sağlıklı bir şekilde oluşturulmasına imkân tanımaktır. Burun kemeri gibi yüzdeki simetriyi bozacak bütün unsurların alınması söz konusudur.

Komplike Rinoplasti

Daha önce burun estetiği yaptıran ama sorunları tam anlamıyla giderilmeyen hastalar için tercih edilen seçeneklerden bir tanesidir. Bu yönüyle komplike rinoplasti tekrar eden bir uygulamayı ifade eder.

Tipplasti

Burun kemerine dokunmadan kıkırdak yapısına müdahale edilmesi ve burun ucunun şeklen düzeltilmesi olarak değerlendirilmektedir. Sık sık tercih edilen bir burun estetiği seçeneğidir.

Septorinoplasti

Septorinoplasti hem şeklen hem de sağlıklı nefes alma açısından uygulamalara başvurulması anlamı taşımaktadır. Bu bağlamda septorinoplasti hastalar açısından hem sağlıklı olmak hem de güzel görünmek adına büyük önem taşımaktadır.

Konka Cerrahisi

Burnun iç bölümünde yer alan etler ‘Konka’ şeklinde isimlendirilmektedir. Nefes alma başta olmak üzere pek çok fonksiyonun engellenmesine neden olan bu etlere yönelik cerrahi müdahalelere Konka Cerrahisi adı verilmektedir. Bu yönüyle burun estetiği ile alakalı seçenekler arasında konka cerrahisi oldukça önemli bir yere sahiptir.

Septoplasti

Septoplasti, nefes alma problemlerinden kaynaklanan durumları önlemek amacıyla tercih edilen bir operasyon olarak kabul edilmektedir. Bu bağlamda burun içine müdahale ederek nefes alma kaynaklı sorunların önlenmesine yardımcı olur.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun estetiği konusunda herhangi bir ameliyata gerek duymadan kusursuz sonuçlara ulaşmanız mümkün. Şekil bozukluklarını gidermek için tercih edilen bu yöntem ameliyatsız estetik olarak da kabul edilmektedir.

Burun estetiğinde bütün ayrıcalıkları yakalamak ve size en uygun seçeneklere odaklanmak mı istiyorsunuz? O halde tercihinizi yaparken uzman hekiminizle görüşmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.

Diğer Makaleler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam