Bizi Takip Edin!
WHATSAPP DESTEK HATTI
Burun Dolgusu Nedir? Burun Estetiği Yerine Geçer mi?

Burun dolgusu, ameliyatsız burun estetiği olarak bilinen uygulamalardandır. Cerrahi yöntemlere başvurulmaması sayesinde hasta konforu açısından ideal olan burun dolgusu burun şeklinin hedeflenen özellikleri kazanmasını sağlar. Cilt dolgu malzemelerinin kullanılmasıyla burnun hacminin değiştirilmesine imkân tanır. Cerrahi olmayan rinoplasti tekniği sayesinde hastaların burunlarıyla ilgili operasyonları daha kısa sürede tamamlamaları mümkündür.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılmaktadır?

Burun dolgusu, estetik uygulamalardan farklı olarak anestezi ve kesilere ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilmektedir. Operasyon ortalama 20 – 30 dakika sürdüğünden hem hasta hem de hekim için konforlu bir uygulamadır. Burna sürülen anestezik krem sayesinde bölgesel uyuşma sağlanır. Bu nedenle vücudun anestezi nedeniyle olumsuz reaksiyon göstermesi söz konusu değildir.

Uyuşturma sonrasında burunda arzu edilen şekle göre dolgu malzemesinin enjeksiyonu sağlanır. Basit enjeksiyon uygulamaları sayesinde arzu edilen sonuca ulaşmak mümkündür. Hızlı ve ağrısız bir yöntem olması kadar daha ekonomik bir uygulama olması sayesinde de dikkatleri çeker.

Ameliyatsız Burun Estetiği Kalıcı mıdır?

Ameliyatsız burun estetiği olarak bilinen burun dolgusu kalıcı bir uygulama değildir. Bu nedenle de hastaların operasyon öncesinde bu durumun farkında olarak hareket etmelerinde yarar vardır. Ancak tercih edilecek dolgu malzemesine ve enjeksiyon tekniğine bağlı olarak kalıcılık süresi değişkenlik gösterir. Burun dolgusu sonrasında 1 – 2 yıllık etkiden söz edilebilir.

Kalıcı bir etki göstermese de ameliyatla düzeltilecek pek çok soruna burun dolgusuyla müdahale etmek mümkündür. Bu nedenle de ameliyat riskini almak istemeyen veya buna zamanı olmayan hastaların burun dolgusunu tercih etmesi daha mantıklı bir seçenek olacaktır.

Revizyon Burun Estetiğinde Burun Dolgusu Kullanılabilir mi?

Revizyon burun estetiği, operasyon neticesinde beklenen sonuçların alınamaması durumunda tercih edilmektedir. Ancak burun dolgusunun sağladığı avantajlar çerçevesinde burun estetiği için revizyon operasyonuna başvurmak zorunlu değildir. Riski daha düşük bir seçenek olarak burun dolgusuyla kusurları kamufle etmek mümkündür. Doku kayıplarını önlerken cerrahi uygulamaların neden olacağı olumsuzluklardan kurtulmayı sağlar.

Burun kısmında çok ciddi şekil bozuklukları olmayan hastaların tercih edebileceği burun dolgusu sayesinde normal yaşama hemen dönmek mümkündür. Uygulamayı takiben herhangi bir şişlik ya da morluk ortaya çıkmaz. Bu özelliğiyle de hastaların büyük kısmı tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır.

 

Diğer Makaleler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam