Bizi Takip Edin!
WHATSAPP DESTEK HATTI
Kış Aylarında Burun Estetiği Riskli mi?

Burun estetiği yaptırmak isteyen pek çok hasta kış aylarının bu operasyon için riskli olacağını düşünür. Havanın soğuk olması, grip riskinin bulunması ve diğer pek çok neden rinoplasti için risk olarak kabul edilmektedir. Peki, gerçekten de kış ayları burun estetiği için riskli dönemler midir? Şimdi bu çok önemli detayı değerlendirerek daha başarılı bir operasyon için değerlendirmelere göz atalım!

Rinoplasti operasyonu hem yaz aylarında ehem de kış aylarında gerçekleştirilebilecek bir cerrahi müdahaledir. Operasyonun mevsim nedeniyle olumlu ya da olumsuz etkilenmesi söz konusu değildir. Ancak iyileşme sürecinde hastaların olumsuzlukları dikkate alarak burunlarını korumaları gerekmektedir. Bu nedenle de kış mevsimi rinoplasti için dikkat gerektiren bir dönem olma özelliği taşımaktadır.

Kış Aylarında Rinoplasti Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kış mevsiminde burun estetiği yaptıracak hastaların hekim uyarılarını dikkate alması önemli olurken mevsimsel etkiler nedeniyle yaşanması muhtemel olumsuzlukları da değerlendirmeleri gerekir. Bu noktada iyileşme sürecinin daha dikkatli bir şekilde yönetilmesi bir zorunluluktur. Peki, kış mevsiminde hastaların nelere dikkat etmeleri gerekiyor? İşte bütün detaylar!

  • Güneş nedeniyle burnun zarar görmesini önlemek adına doğrudan güneş ışığına maruz kalınmamalıdır,
  • Grip ve nezle gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı dikkatli olunmalıdır,
  • Cildin hassasiyetinden kaynaklanacak sorunların önüne geçmek adına aşırı soğuklarda dışarı çıkılmamalıdır,
  • Hapşırma ve akıntıların burunda neden olacağı olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalıdır.

Yukarıdaki konularda hassasiyet gösteren hastaların hem yaz hem de kış mevsiminde burun estetiğine başvurmaları mümkün.

Burun Estetiği için İdeal Mevsim Hangisi?

Burun yapısının daha güzel görünmesi ya da sağlık sorunlarının giderilmesi açısından tercih edilen burun estetiği için en ideal mevsim genellemesi yapılamasa da kış mevsimi daha başarılı bir seçenek olabilir. Zira ödemin iyileşmesi için soğuk hava çok daha idealdir. Kış mevsiminde de havaların soğuk olması ödemin iyileşmesi ve burun estetiği etkilerinin azalmasına yardımcı olur. Öte yandan yaz aylarında burun sargısının ve bandajların rahatsızlık vereceği düşünüldüğünde kış ayı operasyon için daha doğrudur. Özellikle de izlerin iyileşmesi ve yaz aylarına daha ilgi çekici bir görünüm için kış mevsiminde burun estetiğine başvurmalısınız.

Diğer Makaleler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam